RealMail Login


UserID:

Password:


Home arrow Internet arrow Vírusové noviny
Vírusové noviny PDF Print E-mail
 Často sa stáva, že užívateľ nezistí aké škodlivé programy, vírusy poškodzujú jeho systém. Pozbierali sme pár tipov, ktoré Vám umožňujú vytvoriť bezpečnejšie a pohodlnejšie pripojenie do siete Internet.

    V minulých dňoch sa bohužial čoraz viac našich klientov ohlásil, že sa stal obeťou vírusovej infekcie.
    Bezpečnostný systém spoločnosti RealNet automaticky detektuje počítače, ktoré vykonávajú vírusový útok voči ostatným počítačom v sieti a útočníkov dočasne deaktivuje (IP adresa koliduje s iným systémem v sieti). Systém rozpozná stav, keď infekčná činnosť bola ukončená (odstránili vírus)  a znovu aktivuje klientovo pripojenie.
    Často sa stáva, že užívateľ nezistí aké škodlivé programy, vírusy poškodzujú jeho systém. Pozbierali sme pár tipov, ktoré Vám umožňujú vytvoriť bezpečnejšie a pohodlnejšie pripojenie do siete Internet.

    V protivírovej ochrane odporúčame používať nasledujúce softvéry:

- antivírový softvér

Antivírový softvér Avast! 4 Home Edition je bezplatný na domáce použitie, podmienkou  je iba registrácia. Softvér sa dá stiahnuť zo stránky www.asw.cz.

- Windows Update

Služba Windows Update opraví bezpečnostné chyby produktov Windows XP, ktorá je dostupná na adrese www.windowsupdate.com. Služba Windows Update funguje iba na originálnej verzii Windows XP, nie je kompatibilná s pirátnymi verziami.

- firewall

Kerio Personal Firewall 4 (www.kerio.com) je takisto bezplatný softvér na domáce použitie. Tento softvér komunikuje s nami aj po česky, aj po maďarsky.

    Na nápravu infikovaného systému Vám odporúčame bezplatné nástroje spoločnosti Symantec: http://securityresponse.symantec.com/avcenter/tools.list.html
    Nájstroje na odstránenie najčastejšie vyskytujúcich červov (Sasser, Korgo) si môžete stiahnuť z tej istej stránky. Výhodou týchto nástrojov oproti antivírovým softvérom je ich veľkosť - dajú sa spustiť aj z disketu.

    Po stiahnutí jednotlivých "bezplatných" softvérov Vás môžu vyrušiť pri surfovaní  nežiadúce vyskakovacie pop-up okná s reklamami.
Je viac než pravdepodobné, že softvér, ktorý ste stiahli, obsahuje tzv. adware, ktoré rozosielajú niektoré reklamné agentúry; tento softvér beží súbežne s webovým prehliadačom a zobrazuje reklamy. Okrem toho, že spomaluje pripojenie a zhromažďuje informácie bez Vašho vedomia, môže mať aj nežiadúci obsah. Tento obsah je najčastejšie určený len pre dospelých a zobrazuje sa vo vyskakovacích oknách. Uvedomte si, že po zlikvidovaní spywaru nebo adwaru pravdepodobne nebude možné používat „materský software“, pretože práve adware je dôvodom, prečo môžu materský software distribuovať zdarma.

    Veľmi užitočný softér na odstránenie spyware/adware je Ad-Aware SE (www.lavasoft.de).

 
< Prev
© 2019 RealNet
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.